Останки католиків зі зруйнованого кладовища нарешті перепоховали

У суботу, 29 квітня, у Білій Церкві перепоховали католиків, чиї могили були зруйновані минулого року. Останки чотирьох невідомих осіб були перенесені зі старовинного – нині знищеного – католицького цвинтаря на сучасне міське кладовище. На церемонії перепоховання були присутні парафіяни костелу св. Іоанна Хрестителя, члени місцевих польських громад, а також предствники польського консульства.

Ця історія почалася у 1950-х роках, коли радянська влада знищила католицький цвинтар 18-19 століття, влаштувавши на його місці парк культури та відпочинку. Розташований у центрі міста, парк в прямому сенсі стоїть на кістках – під невеликим шаром землі знаходяться старовинні склепи. З тих пір під час земельних робіт на території парку відбувається плюндрування поховань.

Так сталося і у серпні 2016-го. Розкопуючи теплотрасу, комунальники вигорнули декілька поховань. Завдяки втручанню місцевих істориків, священиків та журналістів, подія набула розголосу і роботи були призупинені. Для перепоховання виявлених останків місцева влада виділила місце на Київському кладовищі.

85e438d9779dff83ac69ed4459729089dac3c105eb7b183bcc9e1da6c95f5d97Майже через рік, 29 квітня 2017-го відбулася урочиста церемонія перепоховання білоцерківських католиків. Літургію на кладовищі відправив настоятель костелу Святого Іоанна Хрестителя о. Валентин Василевський спільно з о. Євгеном Меримеріним (парафія Блаженної княгині Ольги Української греко-католицької церкви).

DSC00008«Ми відправляємо цю літургію за тих, хто вже був похований. На жаль, ми не знаємо їхніх імен, але вони відомі Богові» – наголосив о. Валентин під час проповіді.

Також настоятель нагадав про ситуацію навколо білоцерківського костелу, який і досі не повернений католицький громаді. Крім того, було згадано про 20-х парафіян, репресованих у 1937-му році за те, що вони продовжували таємно збиратися на молитву після закриття костелу радянською владою.

DSC00011DSC00035DSC00048DSC00059До речі, білоцерківських католиків перепоховали поруч з родиною графів Браницьких, а точніше – з місцем їхнього імовірного (!) перепоховання. На думку деяких істориків, останки графської родини і досі поховані у костелі Святого Іоанна Хрестителя – аби поставити крапку в цьому питанні, слід провести відповідну експертизу.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.